Od tri kluba iz Kikinde koja su u srpskim elitnim ligama minulog vikenda imala zakazane prvenstvene borbe za bodove, samo su vaterpolisti ŽAK-a izašli na sportsko borilište i ostvarili pobedu.

Nepovoljno vreme u Srbiji krajem protekle sedmice, uslovilo je odlaganje većeg broja najavljenih sportskih događaja. Tako je viša sila u subotu sprečila rukometašice Radničkog, iz Kragujevca da doputuju u naš grad na odmeravanje snaga sa Kikindom, a isti slučaj ponovio se i dan kasnije, pa u Kikindu nisu došli stonoteniseri beogradskog Partizana koji su se trebali sastati sa našom ekipom Bas kompjutersa. Rukomet će se igrati sutra u dvorani „Jezero” od 18 časova i 30 minuta, dok je stoni tenis planiran za petak, u dvorani Osnovne škole „6. oktobar”.

Dakle, od tri kluba iz Kikinde koja se u srpskim elitnim ligama nadmeću, a imala su zakazane obaveze u subotu, odnosno nedelju, samo su vaterpolisti ŽAK-a izašli na borilište, tačnije plivalište Sportskog centra „Jezero” i  zabeležili su uspeh vredan, verovatno, ostanka u Prvoj „A” ligi. ŽAK je pobedio sa 8:7 ekipu Naisa, iz Niša. Jesenas, u prvom delu šamionata u Nišu, bilo je 8:8, pa ŽAK sada kao šestoplasirani na tabeli ima tri boda više od Naisa, koji je sedmi, odnosno pretposlednji. Ako ovakav poredak ostane i nakon 14, poslednjeg ligaškog kola, što je sada skoro izvesno, onda će Nais morati u dodatno dogravanje za ostanak u elitnom društvu. U subotu uveče na bazenu „Jezera” briljirao je kapiten, golman ŽAK-a Mirko Kozarski. Nanizao je 18 odbrana. U isto vreme, na drugoj strani u napadu, odlučujuće golove postigao je Nemanja Budurin. Bio je precizan sedam desetinki pre kraja druge četvrtine, donevši svome timu prednost od 4:3, na početku treće deonice povisio je na 5:3, a pred kraj ove četvrtine doveo je ŽAK do 7:4. Budurin je tačku stavio minut i 41 sekund pre kraja meča, povisivši na 8:6 za ŽAK, a gosti su do kraja samo smanjili na 8:7, pa je završnica bila uzbudljiva, ali rezultat se više nije menjao. Na kraju, Budurin je bio i najefekasniji igrač sa četiri pomenuta pogotka.

Prema rasporedu, već sutra na programu je 10. kolo prvenstva, a ŽAK na „Jezeru” treba da dočeka Crvenu zvezdu, aktuelnog evropskog šampiona, zatim srpskog prvaka, osvajača Superkupa Evrope, osvajača srpskog Superkupa i od pre nekoliko dana novog-starog vlasnika srpskog Kup trofeja. Dakle apsolutni vaterpolski vladar Starog kontinenta stiže u Kikindu.